Avalik pöördumine Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe poole

Lp hr. Jevgeni Ossinovski

Pöördume suure murega Teie kui Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe, töö- ja terviseministri ning eeskätt väsimatu rahvatervise eest võitleja poole.

Põnev valimiste eelne aeg on käivitanud nii mõnegi tallinlaste ja Tallinna jaoks aktuaalse ja sisuka mõttevahetuse. Kahjuks on valimiskampaanias käiku lastud ka pöörased lubadused, kus mängitakse inimeste elude ja tervisega. Pöördume Teie poole, sest usume et Teie kui töö- ja terviseministri ning SDE esimehe sekkumine suudaks ülimasse künismi uppunud valimiskampaania pöörata tagasi sisuka ja eluterve debati radadele.

Teie erakonna üks peamisi valimislubadusi Tallinnas, talispordikeskuse rajamine Pääsküla prügimäe otsa, on küüniline juudasuudlus: häälte eest pakub Teie erakond rohelust ja puhast keskkonda hindavatele nõmmekatele nö terviserajatist, mis ohustab inimeste tervist ja isegi elusid veel vähemalt poolteist aastakümmet.

Täna toimub prügilas lagunemis- ja vajumisprotsess, mille käigus eritab vana prügimägi ohtlikke mürkgaase, mida peab vähemalt põletama. Enamgi, keskkonnaettevõtte Hendrikson ja Co analüüs hoiatab, et 30 aasta jooksul ähvardavad prügilat lihked, mis ohustavad tervise asemel juba otsesõnu inimelusid, sest see põhjustab lohkusid ja vagusid.

Hendrikson ja Co eksperdid on otsesõnu hoiatanud prügila kasutamise eest muudel eesmärkidel enne aastat 2033. Kindlasti ühel päeval on võimalik sinna rajada nii suusakeskus kui ka palju muud, kuida täna tuleks enne selliste lubaduste andmist tellida uus keskkonna uuring ning teha kindlaks millal on üldse võimalik seal midagi teha, mis ei sea ohtu rahva tervist või keskkonda.

Tallinna ees seisab hulk päris probleeme ja hulk suurepäraseid võimalusi. Kutsume Teid üles kasutama oma mõjuvõimu Eesti Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas ning enda mainet rahvatervist väärtustava ministrina, et keskenduda kampaanias tõsiseltvõetavatele teemadele ja tallinlaste päris muredele-lootustele. Eesti poliitilise moraali alumiste piiride avardamine ei tee au Teile ega Teie erakonna linnapeakandidaadile.

Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik kandidaadid.

Siit saab lugeda Hendrikson ja Co poolt 2003. aastal teostatud ekspertiisi lõpparuannet:
KMH_1osa
KMH_2osa

Lisainfo:
Õie-Mari Aasmäe
56691750